24 juli 2025

Serieproductie door de bril van: Marco

We zetten de aankomende tijd niet alleen onze afdelingen van productie in de spotlights, maar ook gaan we de verschillende vakgebieden van kantoor bij langs. Zo laten we elk vakgebied met een interdisciplinaire bril naar serieproductie kijken. Vandaag is het de beurt aan onze Operationeel Inkoper, Marco. Hoe kijkt hij vanuit zijn vak naar serieproductie? Hoog tijd om hem aan de tand te voelen!

Serieproductie door de bril van: Marco 1

Hoe draagt Inkoop bij aan een efficiënte serieproductie?

“Het is erg belangrijk voor serieproductie dat het juiste product, in de juiste aantallen en op het juiste moment beschikbaar is. De afdeling inkoop heeft als taak dit te realiseren. Dit doen wij door goede afspraken te maken met onze leveranciers, onze orders nauwkeurig te controleren en te bewaken. Met goede externe communicatie en informatievoorzieningen zorgen wij voor correcte en actuele leverinformatie in ons systeem voor lopende inkooporders. Aan de hand hiervan kan onze planning de productie tijdig bijsturen in het geval dat een onderdeel echt niet eerder beschikbaar is. Door op tijd iedereen te informeren is er voldoende tijd om verdere actie te ondernemen.”

Hoe helpt jouw afdeling mee om stilstand in de productie te voorkomen?

“Als afdeling doen wij altijd onze best om de productie niet stil te laten vallen. Indien een onderdeel niet tijdig beschikbaar is, kunnen wij samen met ander afdelingen kritische beslissingen maken. Het is bijvoorbeeld een mogelijkheid om te kiezen voor een andere leverancier die wel voorraad heeft, mogelijk voor een andere prijs of een koerier/ spoedzending te regelen. Een andere optie is om te kijken naar een mogelijk alternatief met onze engineers.”

Heb je vanuit jouw expertise een tip voor andere bedrijven die aan serieproductie doen?

“Zorg voor actuele en kloppende inkoopgegevens voor onderdelen, waaronder levertijden en bestelhoeveelheden. Hiermee voorkomt men dat er te veel, te weinig, te vroeg of te laat wordt besteld, en zorgt dat de productie altijd op tijd bevoorraad kan worden zonder te hoge voorraden te houden.”

Meer weten over serieproductie?

Laten we kennis maken

Maarten Tromp Client Manager AP
Maarten Tromp
Client Manager